Travnatý svah a pozemky se zahrádkami nacházející se v úrovni nádraží společně s dalším pozemkem ležícím za nedalekým areálem patřícím kdysi depu nabídly České dráhy k prodeji za částku přes dva miliony korun. Měly k tomu jasný důvod.

„Prodej těchto nemovitostí je projednáván na základě předchozí žádosti statutárního města Opava o koupi," vysvětluje mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský.

Existovala tedy konečně možnost, že se zarostlé okolí kolem příchozího chodníku ke stanici začne ošetřovat a přestane být jednou z odpuzujících skvrn na tváři slezské metropole. Opavská radnice od koupě odstoupila.

Stalo se však něco neočekávaného. Magistrát couvl. „Minulé vedení města jednalo s Českými dráhami o odkoupení těchto pozemků, ale za jakým účelem to bohužel nevíme. Letos tak bylo k této věci vyvoláno jednání u paní náměstkyně Pavly Brady, ale z důvodu financí město od obchodu odstoupilo," sděluje vedoucí oddělení správy a evidence pozemků na odboru majetku města Bronislava Hrbáčová.

Tím se vše změnilo. Upravit své plány a záměry musely také samotné České dráhy. „Vzhledem k tomu, že město Opava už nemá zájem o koupi předmětných nemovitostí, bude jejich prodej proveden formou dobrovolné veřejné dražby. Předmětem prodeje při tom budou i další nemovitosti v dané lokalitě," popisuje Petr Šťáhlavský s tím, že v současnosti probíhá příprava dražby.

Kdy ale budou mít pozemky nového majitele, kdo jím bude a jestli vůbec někdo projeví zájem, to ukáže až budoucnost. Zatím se ale zdá jisté, že se ještě dlouhou dobu s místem nic zásadního dít nebude a zůstane i nadále zanedbané.