Pro opavský magistrát zajišťují dodávku devíti set kusů triček a polokošilí s vyšitým logem, kuchyňské chňapky, dárkové sady ručníků s výšivkou, softshellové vesty, polokošile a šité klíčenky s logem. Keramická dílna mu dodala věšáky ve tvaru Hlásky a průběžně pro radnici vyrábí i dárkové sady misek.

Pro firmu ArcelorMittal je v dílnách vyráběno osm set třicet sad keramických misek, pro firmu Hruška výšivky log na trička a pro hasičské záchranné sbory plyšové maskoty Hasíky.

Chráněná dílna ve Vlaštovičkách teď zajišťuje zakázku mýdlenek a glycerínového mýdla, které pracovníci vaří přímo v dílně. Zajímavé zakázky dostávají zdravotně postižení zaměstnanci Chráněných dílen Charity Opava i od dalších zákazníků.

Objednávky mohou být na všechno, co se dá vytvořit z hlíny, co jde ušít či vyšít včetně dekorativních předmětů, hraček, maskotů, dek, povlečení, kapsářů i hasičských praporů. Pracovníci šicí a keramické dílny umějí zaskočit i v kompletaci výrobků.

Chráněné dílny mají v současnosti zakázek dostatek, ale kapacitně stačí i na další. Zhotovují je v prvotřídní kvalitě, protože zmetky v jejich prostorách nemají místo.