„Ačkoliv jsou místa, kde bude úklid probíhat, vždy dopředu opatřena značkami s informacemi o dni i době čištění, majitelé vozidel tato upozornění nerespektují a na daných úsecích přesto parkují. To znemožňuje provedení úklidu pomocí speciální strojové techniky.

V těchto případech nezbývá než provést úklid pouze ručně a tedy méně efektivně, nebo se vracet na tato místa opakovaně, což se samozřejmě finančně prodraží," uvedl provozně-technický náměstek Technických služeb Martin Girášek.

Vozy, které budou během čištění komunikací překážet, budou tedy stejně jako v minulém roce vyzdvihnuty a posléze vráceny na své místo. Náklady však bude must uhradit majitel vozidla.

„Opět budeme spolupracovat nejen s technickými službami, ale i Správou silnic Moravskoslezského kraje, která udržuje silnice nepatřící městu. Kromě hrozby manipulace s automobilem bych chtěl všechny řidiče upozornit také na fakt, že dodržování zákazu stání při čištění komunikací budou intenzivně kontrolovat a majitele překážejících vozů pokutovat jak městští strážníci, tak i Policie ČR," varoval řidiče náměstek primátora Josef Stiborský.

Blokové čištění komunikací v Opavě začalo první květnový týden.

Petr Večeřa