„Stávající provozovatelka kina Mír požádala o ukončení smlouvy. Rada vypíše výběrové řízení na nového provozovatele kina. Není vyloučeno, že dojde k výpadku provozu, než vybereme nového provozovatele,“ uvedl Stanjura.

Podle něj dojde k ukončení smluvního vztahu mezi městem a provozovatelkou kina Evou Šafaříkovou k 30. září letošního roku. Rada se shodla podle Stanjury na tom, že by v daném prostoru mělo být fungování kina zachováno, protože v opačném případě by město do doby, než vznikne několik kinosálů v zábavním a obchodním centru Opava Plaza, žádné větší kino nemělo.

Malý kinosál v Obecním domě, se kterým se po rekonstrukci počítá, by totiž k uspokojení potřeb Opavy nestačil. Vyjádření Evy Šafaříkové k žádosti o ukončení smlouvy se naší redakci do uzávěrky tohoto čísla nepodařilo získat.

Jedním z možných důvodů žádosti byl mohl být i finančně náročný provoz kina, které trpělo v poslední době malou návštěvností.

Většina oslovených Opavanů: Kino by v našem městě mělo být

Kino Mír se na čas zavírá. Zajímalo nás, zda se Opavané bez kina ve svém městě obejdou. Podle malého průzkumu většině lidí vadí, že budou bez kina. Dokonce téměř nikdo neví, že má být opavské kino uzavřeno.

„Neslyšela jsem o tom, že se zavírá, kino by v Opavě mělo být, je to součást města, kultura, která by měla ve městě zůstat. I když do kina moc nechodím, určitě k městu kino patří tak jako divadlo,“ konstatovala třiašedesátiletá důchodkyně Jana Sokolová z Kobeřic a doplnila, že pokud se zruší kino, budou mladí lidé chodit více do hospod a scházet se tam.

S uzavřením kina nesouhlasí ani dvaatřicetiletá asistentka Jitka Volfová. „Nelíbí se mi, že tady nebude žádné kino, radši bych měla pěkné malé,“ podotkla. Nesouhlas vyjádřila také dvacetiletá studentka Alice z Opavy. „Občas do kina zajdu, já osobně bych se bez něj obešla, ale kino by v Opavě mělo být,“ zmínila a doplnila, že by byla škoda, kdyby zůstalo zavřené napořád.

Naopak problém s uzavřením kina nevidí dvacetiletá Hana Illíková z Opavy. „Kino mělo být už dávno zavřené, protože by do něj nikdo nešel. Když se posadíte, bolí vás záda, sedačky vržou a nemají v nabídce popcorn ani nachos, navíc vstupné je hrozně drahé“ uvedla číšnice se slovy, že by se mělo v Opavě postavit multikino.

Podobný názor sdílí také pětačtyřicetiletá referentka z Opavy. „Úplně v klidu se bez kina v Opavě obejdu. Občas jezdím do ostravského multikina,“ řekla s tím, že by byla ráda, kdyby postavili multikino v Opavě místo tržnice.

(luc)