Také na nedávném mimořádném zasedání obecního zastupitelstva se o něm mluvilo. Z jednání a také z připomínek přítomných občanů vyšlo najevo, že obec Kobeřice zvažuje dostavbu tohoto objektu, který je v samémsrdci obce.

Vedení Kobeřic už registruje několik námětů a žádostí o využití těchto prostor. „Po již dříve zvažovaném přesunutí obecního úřadu a pošty do uvedeného objektu a výstavbě kulturního sálu ve druhém patře tohoto objektu zbude k jinému využití podlahová plocha o výměře tisíc čtyři sta metrů čtverečních,“ řekl o budově starosta Kobeřic Petr Kraut.

Dodal, že se obec obrátila na občany s žádostí o jejich další náměty pro využití budovy, a to zejména ve směru k zlepšení služeb v centru obce.

Rovněž podnikatelé, kteří by měli zájem o využití objektu jako poskytovetelé služeb, mohou své náměty doplnit o konkrétní představy a návrhy následně zaslat na sekretariát obce. Zde také získají veškeré další informace.

Obec na úhradu nákladů dostavby již také žádala dotaci, kterou ovšem neobdržela. „Zamítnutím dotace, jejíž poskytnutí bylo spojeno s mnoha podmínkami, se ale obci otevřela možnost neomezeně rozhodnout o využití uvedeného objektu,“ konstatuje ještě starosta Kobeřic Petr Kraut.