„V loňském roce se nám naštěstí většina věcí podařila, například investice, udržení tradic, bohatý kulturní život, úspěchy v různých soutěžích. Ale také se nám některé věci nepodařily. Tím, že jsme měli nižší výnosy daní, jsme nemohli zahájit rekonstrukci chodníku na ulici Svobody a rekonstrukci Zahradní ulice. A to jsme chtěli!“ přiznává bolatický starosta Herbert Pavera.

Jak zmínil, stále ho trápí, že někteří občané spalují ve svých kamnech v rodinných domcích paliva, která jim zhoršují ovzduší. „I když se povědomí lidí o ekologii a nutnosti chránit si přírodu a ovzduší stále více zlepšuje, pořád to není především u některých dříve narozených dostačující,“ pokračuje.

„A nepovedlo se mi vyhrát první cenu ve Sportce. Protože kdyby se to povedlo, určitě bych dnes nepsal, že se něco nepovedlo,“ zavtipkoval starosta.

Nezískali dotaci

Stejnou otázku položila redakce také sudickému starostovi Petru Halfarovi. „Co se nám v loňském roce nepovedlo? No pár věcí tu je. Snažíme se všechny projekty řešit přes dotace a v loňském roce se nám nepodařilo získat dotaci na bezpečnostní prvky a rekonstrukce chodníků na ulici Hlavní,“ uvedl starosta s tím, že také mají pořád dvě žádosti o dotace.

„Ale i tam je velké množství žádostí a alokace je překročena pětkrát, takže se dostane snad na každého pátého zájemce. Zatím čekáme a pak budeme muset začít jednat,“ míní starosta.

Neudržel si osobní váhu

A co se konkrétně nepovedlo starostovi Větřkovic Dušanu Ledererovi? „Neudržel jsem svou osobní váhu. A co se nepovedlo na obci? Nepodařilo se najít program, ve kterém bychom úspěšně žádali o dotaci na dokončení rekonstrukce kulturního domu. To mě mrzí nejvíce,“ řekl starosta.

O štěstí mohou mluvit v Dolních Životicích. Jak redakci potvrdil tamní starosta Jaroslav Vaněk, obci se povedlo vše, co si naplánovali.