Po veřejné akci, které se místostarosta Libor Pospiech zúčastnil, aniž by tušil, že je pozitivní na covid-19, přestalo být v obci veselo. Virus se totiž začal velmi rychle šířit. S okamžitou platností byl až do odvolání uzavřen obecní úřad a všichni jeho zaměstnanci nastoupili do karantény s nutností absolvovat testy.

To se týkalo i starosty Alfonse Pospiecha, který se po testu rovněž dočkal pozitivního výsledku. Své dny proto musí trávit s rodinou v karanténě a vzhledem k tomu, že manželka je navíc i knihovnicí, bude pro čtenářskou veřejnost až do odvolání rovněž uzavřena obecní knihovna.

Obecní dům zůstane uzavřen přinejmenším do konce tohoto týdne a stejně tak i knihovna.

„Podle informace z pondělí je v naší obci covidem nakaženo osmadvacet lidí. Pokud vím, tak jeden postižený byl hospitalizovaný v ostravské Fakultní nemocnici, ale další pozitivní spoluobčané včetně mne mají průběh nemoci jen mírný, “ informuje starosta Pospiech o aktuálním průběhu nemoci v obci.

Velkohoštičtí si však veřejných akcí neužijí minimálně až do konce září, protože všechno chystané kulturně společenské dění, například dožínky, výstava hroznů nebo vojenská ukázka, dostalo stopku.

„Jde o nepopulární, ale bohužel nutné opatření. Všichni přece máme svou odpovědnost za své zdraví i za zdraví svých blízkých, sousedů a přátel,“ dodává starosta.

Apeluje na dodržování všech hygienických doporučení ve smyslu vyhýbání se pobytu ve větších skupinách a ochranu rouškami i doporučenými rozestupy při návštěvě bohoslužby v kostele.