První etapa výstavby, avizovaná developerskou společností Crestyl, dosud nezačala. Opavané se zajímají, na co investor čeká a jestli od plánu vzhledem ke konkurenci definitivně neustoupil.

Podle ředitele pro komerční akvizice a pronájem developerské skupiny Crestyl Martina Nováka zájem stále trvá.

„Dodatek smlouvy s městem, podepsaný na začátku roku, znamená realizaci projektu Central Opava na nově vymezeném území. Protože se jedná o úplně novou podobu celého projektu, ocitli jsme se letos v lednu de facto na začátku všech příprav,“ přibližuje Martin Novák vzniklou situaci.

Do konce letních měsíců by společnost Crestyl chtěla dokončit koncept celého projektu, který představí veřejnosti. „Věříme, že statutární město Opava dokončí jednání s Ministerstvem zemědělství ČR tak, aby záležitost převodu pozemku s budovou ministerstva mohla být vyřešena nejpozději do letošního června. Následné získání potřebných povolení odhadujeme na osmnáct měsíců,“ dodává Martin Novák. To je důvod, proč žádné viditelné kroky ani aktuální vizualizace projektu nejsou stále k dispozici.

Objekt Slezanky zůstane nezměněn a město jako vlastník jeho části vybral nájemce.

Radnice je připravená splnit všechny smlouvy, které už byly se společností Crestyl uzavřeny. S Ministerstvem zemědělství stále jedná o převodu panelového domu ve vnitrobloku za Slezankou do svého majetku.

Jak vás Deník již informoval, v uplynulých dnech byl proveden první krok schválení bezúplatného převodu paneláku na město. „Regionální dislokační komise při Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě převod doporučila. Jednoznačně schválila doporučující usnesení pro Vládní dislokační komisi, ale o tom, kdy bude záležitost projednána v této komisi, zatím ještě informace nemáme,“ říká tajemník města Tomáš Elis.

Celý proces rozhodně nebude krátký. Po Vládní dislokační komisi o něm bude jednáno na dalších dvou schvalovacích místech a zakončí ho až finální schválení Ministerstva financí. Opava pak bude mít ve svém centru pár desítek metrů od sebe dvě obchodně zábavní centra od konkurenčních developerů.