„V Praze se prý teď bude regulovat teplota ve vozidlech městské hromadné dopravy. Funguje něco podobného i v Opavě? Nebo se to třeba plánuje? V létě, ale hlavně v zimě, je totiž podle mě velice důležité, aby byla teplota v trolejbusech nastavená tak, že při přestupu nebude nastávat nějaký teplotní šok.“ poznamenává.

Na otázku odpovídá za Městský dopravní podnik Opava a. s. ředitel společnosti Hynek Woitek: „O tom, co chystají v Praze, bohužel nevím. Vozidla Městského dopravního podniku Opava nejsou vybavena zařízením, které by umožňovalo udržovat konstantní teplotu ve vozidle.

V naší akciové společnosti provozujeme osmašedesát vozidel a z tohoto počtu je čtyřicet vozidel vybaveno klimatizací pracoviště řidiče. Existuje možnost klimatizovat rovněž i salón vozidla. Tato varianta je však jak investičně, tak provozně nákladná a výsledný efekt vzhledem k četnosti otevírání dveří a vlivu venkovní teploty by nebyl odpovídající vynaloženým nákladům.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na jednu z těchto emailových adres: martin.kus@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.