Provádí vůbec městská policie v noci na tomto místě nějaké kontroly? Jde tomuto rušení nočního klidu nějak zabránit? Lidé, kteří na Ostrožné bydlí, jsou opravdu chudáci,“ řekl čtenář, který si nepřál uvést jméno.

Na jeho dotaz odpovídá tisková mluvčí městské policie Opava Pavla Losertová. „Městská policie má v centru města minimálně jednu pěší hlídku nepřetržitě 24 hodin. Několikrát za každou noc strážníci provádějí kontrolní činnost.

Dohlížíme na dodržování pravidel občanského soužití a přispíváme k ochraně a bezpečnosti osob a majetku,“ uvedla Losertová s tím, že chápou občany na Ostrožné ulici v Opavě, kde se vyskytuje spoustu barů a restauračních zařízení.

„Obyvatelé žijící v této lokalitě, jsou bohužel vystaveni těmto nepříjemným dopadům. Nedokážeme Vám bohužel odpovědět, zda se tomu dá zabránit. Víte sám, že vše je o lidech. Přijmout můžete naše doporučení a příště ho využít.

Zavolat na tísňovou linku 156 nebo 158 a sdělit vyskytující se problém,“ doplnila.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.schindlerova@denik.cz.