Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenář se zajímá o možnosti získání parkovací karty v Opavě

Opava - V následujícím dotazu se zajímá čtenář Ivo D. o možnost získání parkovací karty v Opavě. „Zajímalo by mě, jestli je možné vyřídit si parkovací kartu v místě, kde nemám trvalé bydliště.

26.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Nebo je nutné přepsat auto na mou přítelkyni, která má trvalé bydliště v daném místě v Opavě? To se ale při dnešních cenách za přepis nevyplatí. Dále by mě zajímalo, kolik vyřízení karty stojí a zda je poplatek i v následujících letech stejný. Může se s parkovací kartou parkovat i na placeném parkovišti?“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá provozně technický náměstek Technických služeb, s. r. o., Martin Girášek.

„Dle Nařízení statutárního města Opavy o stání silničních motorových vozidel na vymezených místních komunikacích v Opavě, se držitelem parkovací karty může stát pouze, cituji: „Fyzická osoba, která má trvalý pobyt nebo vlastní nemovitost v oblasti Zóny placeného stání, je vlastníkem nebo dle zvláštních předpisů provozovatelem silničního motorového vozidla, pro kterémábýt parkovací karta vydána, a toto vozidlo není provozované za účelem podnikání podle zvláštního předpisu.

Nebo fyzická osoba, která má trvalý pobyt nebo vlastní nemovitost v oblasti Zóny placeného stání a užívá na základě smlouvy služební vozidlo zaměstnavatele, pro které má být parkovací karta vydána, k soukromým účelům.

Kartu může získat také právnická či fyzická osoba podnikající na základě zvláštního předpisu, která má v Zóně placeného stání provozovnu nebo místo podnikání, a je vlastníkem nebo dle zvláštních předpisů provozovatelem silničního motorového vozidla provozovaného za účelem podnikání podle zvláštního předpisu, pro které má být parkovací karta vydána,“ citoval zákon Girášek.

Podle jeho slov z výše uvedeného vyplývá, že nárok na parkovací kartu k osobnímu vozidlu přítelkyně má čtenář pouze tehdy, splňuje- li jeho přítelkyně uvedené podmínky, ale současně musí být v technickém průkazu uvedená jako provozovatel vozidla.

„Cena rezidentní parkovací karty pak pro fyzické osoby v současné době dle platného ceníku činí čtyři sta korun za rok s tím, že žádný další poplatek již účtován není. O ceně parkovací karty v příštích letech pak rozhoduje výlučně Rada statutárního města Opavy,“ doplnil.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz.

Autor: Lucie Orbanová

26.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skalní fanoušek Slezského FC Džeky se letos rozhodl nevolit.

Džeky: Volit nejdu. Ze slibů, že se něco změní, jsem už vyrostl

Manželé Stromští u voleb.

Manželé Stromští: Volby vnímáme jako občanskou povinnost

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

/POZVÁNKA/ Hudební festival FreiPlatz neboli Opavská klubová noc se uskutečníuž o nadcházejícím víkendu: v pátek 20. a v sobotu 21. října.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

/POZVÁNKA/ Milovníci dobrého vína jsou momentálně v Opavě v permanenci. Po Burčákové stezce už tento pátek proběhne v Obchodním centru Breda & Weinstein Opavský vinný trh.

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení