V následujícím dotazu upozorňuje čtenář A. Bulej na opravu povrchu silnice.

„V loňském roce, kdy se otevřel hraniční přechod do Polska, provedla se za Kateřinkami na této cestě drobná úprava. Ořezaly se stromy a vytýčily se sloupky na krajích silnice. V tisku proběhla zpráva, že bylo jednáno na krajské úrovni o položení nového povrchu vozovky.

To vše bylo slíbeno do konce roku, ale zatím se nic nestalo. Stále trvá havarijní stav vozovky a je mnohém horší než v sousední polské obci Pilscz. Dotazuji se tedy, zdali by bylo možno prostřednictvím radnice urgovat majitele této komunikace, aby ji alespoň na jaře opravil,“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá tiskový mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

„Na přelomu března a dubna jednal opavský primátor Zbyněk Stanjura se zástupci krajských institucí právě o této silnici. V současné době běží stavební řízení, které by mělo vyústit ve stavební povolení. Podle informací, které máme k dispozici, chce kraj zařadit opravu silnice do připravovaných česko-polských projektů.

Město se bude průběžně zajímat o to, jak budou plánované opravy pokračovat. Přípravy i samotná oprava je však plně v rukou kraje,“ uvedl Šindler.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na e–mailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.zahradnikova@denik.cz.