Obrovské množství vody spadlo během velmi krátké doby a problém byl zejména v níže položených částech. „Valící se proud vody a bahna do nich stekl z polí a vzniklo i několik obrovských lagun. Podle lidí, s nimiž jsem mluvil, něco takového nepamatují,“ konstatuje opavský primátor Tomáš Navrátil. Město a starostové městských čtvrtí i postižených obcí, pracovníci Povodí Odry a hasiči společně ihned řešili pomoc podle daných potřeb, ať už dovezením odpadových kontejnerů nasazením techniky a dalších prostředků.

Nepříjemnost v arboretu Nový Dvůr.
Povodeň nadělala problémy arboretu Nový Dvůr. Bahno, kam se podíváš

Na neblaze štědrou dešťovou nadílku doplatily asi nejhůře městské části Komárov, zejména na Kravařovské ulici, laguna se vytvořila na návsi ve Zlatníkách, kde se voda valila z kopce po cestě od křižovatky s Milostovicemi a dravý živel proklínali i zděšení obyvatelé Suchých Lazců.

Komárovští stále ještě vedou souboj s vodou na Potoční ulici, která se k nim valí po svazích a strouze od Raduně. U železniční zastávky Opava – Ostrava se hromadí do lagun a propustě, vedoucí pod hlavní silnicí do Ostravy. „Problémy byly zejména na ulici Kravařovská na potoku Hoštata, kde výpusť pod železniční tratí Opava - Ostrava nestačil pojmout takové množství vody,“ vysvětlil vedoucí oddělení havarijního a krizového řízení Roman Otipka.

Řeka Opava naštěstí vystoupila jen o zhruba pětasedmdesát centimetrů a nedosáhla tím ani první stupeň povodňové aktivity. Hasiči mají stále práce až nad hlavu. Z 211 výjezdů jen do dnešní sedmé hodiny ráno (páteční) jich 130 mířilo na Opavsko a nejčastěji se jednalo o čerpání vody i odstraňování nebezpečných stavů. Pracovat budou celý pátek a. dobré zprávy jsou v nedohlednu. Předpověď meteorologů slibuje další deště.