Cyklisté všech vykonnostních skupin včetně rodin s dětmi se mohou v sobotu 1. září po této cyklostezce vydat směrem do Opavy nebo naopak do Krnova. Mohou vyrazit kdykoli v době od 9 do 16 hodin.

V Krnově je start u Petrova rybníka neboli Balatonu, v Opavě u městského koupaliště. Na trase bude připravena řada zajímavých stanovišť s různými úkoly a hrami nejen pro děti.

Zámek Raduň - Ilustrační foto
Práce na obnově hradební zdi v Raduni dále pokračují

„Připraveno bude celkem deset stanovišť. Ve směru od Krnova cyklisté postupně projedou kolem stánků města Krnova, Střediska volného času Krnov, Městské policie Krnov, obce Úvalno a Cyklistiky pro všechny Krnov.

Na opavské straně potkají stanoviště Klubu deskových her Pajdulák, Muzea slezského venkova v Holasovicích, Českého červeného kříže, Střediska volného času SVČ Opava a města Opavy,“ uvedla za organizátory Kristýna Antonyová z krnovského odboru strategického rozvoje.

Podle ředitelky opavské nestátní neziskovky Eurotopia Petry Večerkové by se po ubrání peněz musel přenastavit celý současný systém neziskového sektoru.
Přijdou o miliardy korun? Také neziskové organizace z Opavska se bojí o peníze

Na trase budou cyklisté potkávat velocipedisty z Klubu českých velocipedistů z Hrabové, kteří si zamilovali historické velocipedy a prohánějí se na nich v dobových kostýmech. Hrdě se hlásí k odkazu svých předků, kteří založili klub velocipedistů už v roce 1906. Jeho členové kromě cyklistických výletů také hráli divadlo a podporovali české národní uvědomění.

Trenér Slezský FC Opava Roman Skuhravý.
Skuhravý jde v sobotu proti svému Jablonci

Velocipedisté, kteří startují v 9 hodin u koupaliště v Opavě, zahájí opavskou část cyklojízdy. Pak se přesunou na některé ze stanovišť, kde budou vysvětlovat, jak fungují různé kolostroje, nabídnou je zájemcům k vyzkoušení.

Je to zvláštní představa, že se na takových kostitřasech jezdilo v dobách, kdy rovné asfaltové cyklostezky ještě neexistovaly. Akci pořádají města Krnov a Opava ve spolupráci s firmami Kofola a Mondelēz International.

Fenomenální show a deseti tisíce diváků rozprostřených v okolí Hlučínského jezera. Taková je realita Hlučína během festivalů ohňostrojů.
Nebe nad Hlučínem rozzáří ohňostroje