Nová cyklostezka z Opavy do Hradce se začne stavět v září. Povede přes Otice a Branku u Opavy. Hotovo má být do konce června příštího roku. Co se týká přesnějšího harmonogramu prací, tak v Hradci nad Moravicí se bude stavět od 7. září do 2. listopadu. Na území Branky u Opavy a Otic pak kvůli žním až od 2. listopadu do 30. června příštího roku. A právě nejpozději se začátkem letních prázdnin by se už měli po cestě projíždět první cyklisté nebo třeba bruslaři. 

„Já jezdím na Hradec už roky po cyklostezce vedoucí z Kylešovic do Branky podél řeky. Cesta je ale na mnoha místech dost úzká a když jedete třeba o víkendu, tak je zde velký provoz a pomalu se nestačíte vyhýbat dalším „kolařům“, bruslařům nebo chodcům. Takže je super, že se to s novou stezkou určitě trochu rozmělní. A vzhledem k tomu, že bydlím kousek od opavské nemocnice, budu to mít i blíže, takže se ji rozhodně chystám využívat,“ konstatuje například jedna z příznivkyň cyklistiky Martina Váňová.

Cyklostezka bude začínat právě nedaleko Olomoucké ulice, konkrétně u Englišovy ulice a dále povede kolem Školního statku do Otic. Tento úsek už je postavený, zprovozněn byl v roce 2017. Oticemi pak lidé projedou po místních komunikacích, u tamního zemědělského areálu se už napojí na novou cestu. Dále vede trasa kolem zemědělského areálu v Brance, lokalitou Pod Hanuší a pomyslný cíl se pak bude nacházet u hradeckého koupaliště.