Na věc nás upozornil čtenář Petr Matušek, který se již nad tím zamýšlí delší dobu. „Mám jednou nohou jet a druhou jít pěšky – mohu vjet, či ne?" ptá se ironicky Petr Matušek a dodává: „Ústně jsem informoval Městskou policii Opava, kdy mi strážník řekl, že o té situaci ví, ale je to už nějaký ten rok, kdy se nic neděje."

V podstatě se jedná o to, že značka upozorňuje na začátek cyklostezky, ale současně zakazuje vjezd.

„Bohužel v daném místě jsem nebyl a takovéto upozornění jsem zatím neobdržel. Nicméně myslím si, že se tam vloudila chybička a že místo dopravní značky B11, tedy zákaz vjezdu motorových vozidel, tam byla umístěna dopravní značka B1, což znamená zákaz vjezdu všech vozidel.

Provedeme nápravu v nejbližší době," nechává se slyšet vedoucí odboru dopravy a pozemních komunikací na opavském magistrátu Rudolf Klein.

Kromě tohoto pak ale Petr Matušek upozorňuje i na některé další zajímavosti. „Proč má například cyklista sesednout z kola uprostřed cyklostezky na pro cyklisty upraveném mostě na Kolofíkově nábřeží a proč musí cyklisté používat pod hrozbou pokut cyklostezky v Ratibořské ulici, když v nich ale zároveň parkují auta a hlídky policie a městské polici projíždí kolem bez sankcí?" ptá se.

Odpověď magistrátu je ve druhém případě taková, že se jedná skutečně zejména o záležitost strážců zákona, kteří musí řidiče pokutovat. Co se mostu na Kolofíkově nábřeží a dalších podnětů týče, bude se prý jimi příslušný odbor zabývat.