Jenže tím trápení pro šoféry zdaleka nekončí. Nastoupí totiž dělníci a bude se pokládat nový asfalt. To mimo jiné znamená, že úsek ulic Olbrichova a Nádražní okruh, konkrétně část od „Bezručáku“ až po křižovatku s Mírovou ulicí, bude nějaký čas úplně uzavřen a nějakou dobu se bude jezdit jen jedním směrem.

Projekt s názvem Telematika, v rámci kterého opavský magistrát modernizuje světelné křižovatky ve městě, spěje do cíle. Spolu s výměnou semaforů probíhaly nebo probíhají i opravy vodovodu, kanalizací a plynovodu, a to na Nádražním okruhu, v Olbrichové a dalších okolních ulicích. Na této rozsáhlé akci se kromě radnice podílí i další firmy a organizace.

Dopravní omezení však hned tak nezmizí a klid nebudou mít řidiči až do konce září, protože na řadu přichází další obávaná část – pokládka nového asfaltu. Akce se rozjede v sobotu 11. září a má skončit v neděli 26. září. Tedy v případě příznivého počasí.

„Během rekonstrukce bude stávající živice odfrézována do hloubky dvanácti centimetrů, na vjezdech a výjezdech budou vytvořeny takzvané schody označené reflexním sprejem. V dotčeném úseku se nachází asi čtyřicet kanalizačních poklopů a vpustí, které budou označeny a opravovány. Následně budou položeny nové živičné povrchy,“ upřesňuje vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu Dalibor Novotný.

A jaký je tedy harmonogram oprav? V sobotu 11. září se bude frézovat křižovatka u Knihovny Patra Bezruče, provoz má být operativně řízen policisty. V sobotu 11. a v neděli 12. září se bude frézovat na Nádražním okruhu, na náměstí Svobody a Olbrichově ulici, provoz bude jednosměrný ve směru na Ostravu.

Od pondělí 13. do čtvrtku 23. září se budou rekonstruovat zmíněné kanalizační vpustě a poklopy, opět potrvá v úseku od knihovny až po křižovatku s Mírovou ulicí jednosměrka na Ostravu. Finále v podobě pokládání nového asfaltu je na programu od čtvrtku 23. do neděle 26. září. V noci z 23. na 24. září bude úplně uzavřena křižovatka u „Bezručáku“.

Trochu nezvykle se tady ale nebude pracovat přes den, nýbrž v noci, a to zhruba od 23 do 5 hodin. O víkendu 25. a 26. září se pak bude asfaltovat již řečený celý úsek od křižovatky s Mírovou ulicí po knihovnu. Tyto dva dny bude silnice zcela neprůjezdná a řidiči se budou muset vydat po objížďkách. V případě nepříznivého počasí je termín této úplné uzavírky stanoven na pondělí a úterý 27. a 28. září.