„Česká pošta nás oslovila v loňském roce s tím, že už nadále nechce provozovat své pobočky v městských částech Darkovičky a Bobrovníky," uvedla v dubnu mluvčí Hlučína Ivana Gračková. Že byla velmi pravděpodobná sázka na Poštu Partner, potvrzoval tehdy také starosta Pavel Paschek.

„Uvítali bychom, pokud by se provozování těchto poboček ujal někdo třetí v rámci projektu Pošta Partner."

Obyvatelé Hlučína opakovaně sdělovali své obavy z toho, že budou pobočky uzavřeny bez náhrady. To se nakonec nestalo. „Projekt Pošta Partner je součástí schválené dlouhodobé strategie udržitelnosti a rozvoje České pošty. Navrhovaná změna je v souladu s programovým prohlášením vlády," sdělila referentka poštovního provozu státního podniku Česká pošta Jana Sopuchová.

Podle ní je spojení provozu dvou subjektů ekonomicky přínosné. „Přijde více zákazníků, kteří na jednom místě najdou více služeb. Klienti tak navíc šetří svůj čas. Je to stejný princip jak v nákupních centrech," vysvětlila Jana Sopuchová.

Pošty Partner totiž bude provozovat obchodní družstvo Tempo, v Bobrovníkách v prodejně v Požárnické ulici a v Darkovičkách v ulici Kozmické. „V obou bude k dispozici jedna přepážka se speciálně vyškolenou obsluhou," řekla Ivana Gračková.

Radost z dohody má také Pavel Paschek, který měl původně obavy z možných změn. „Některé věci se opravdu změní, ale ve prospěch zákazníků, například se prodlouží provozní doba. A v Bobrovníkách už nebudou muset chodit do patra po schodech, což byla zejména pro starší lidi nepříjemná komplikace."