Na autobusové zastávce v Hlučíně se upálil šestadvacetiletý muž! Když se před třemi dny mezi lidmi v Hlučíně a okolí tato informace roznesla, většinou z nich to hluboce otřáslo. Co donutilo mladého muže k tomu, aby svůj život před zraky vyděšených kolemjdoucích ukončil způsobem, který je podle lékařů extrémně bolestivý? Odpověď na tuto otázka jsme se rozhodli zjistit přímo v místě jeho bydliště: V Hlučíně na ulici Boženy Němcové, kde tragicky zesnulý muž od svých osmnácti let žil sám se svým dědou.

Procházíme nevzhledným panelovým sídlištěm až ke vchodu, kde podle místních mladík bydlel. Zazvoníme a po chvíli nám otevře vyrovnaným dojmem působící starý muž. Přestože je to teprve pár dní, co se mu na nedaleké zastávce OKD na ulici Československé armády upálil vnuk, naši žádost o rozhovor nicméně pod příslibem anonymity neodmítá. „Jen nevím, jestli vám řeknu něco zajímavého. Nevím nic víc, než co jste napsali v novinách,“ upozorňuje.

Během několika minutového rozhovoru se však ukazuje, že to tak docela pravda není. „Ve středu odpoledne jsme se s vnukem pohádali. Vynadal mně a odešel z bytu. Za chvíli tady zvonila policie, že se kluk na nedaleké zastávce polil benzínem a zapálil,“ říká bez známky vzrušení, jakoby se s hrůzným činem vnuka dávno smířil. Že by však tato hádka mohla být důvodem k jeho sebevraždě odmítá. „Zase až tak velká hádka, aby se kvůli ní šel upálit, to podle mě nebyla,“ vysvětluje s tím, že jeho vnuk se pokusil upálit už před dvěma lety na místním autobusovém nádraží, „Tehdy ho však lékaři zachránili,“ dodává.

Ani tehdy se prý rozhodně nejednalo o nešťastnou náhodu, jak nám někteří lidé krátce předtím tvrdili. Od prvního pokusu o sebevraždu upálením byl jeho vnuk zohyzděný v obličeji i na velké části těla, chodil s kapucí na hlavě a stranil se lidí. Lidé se však prý zároveň stranili jeho. „S ním byly dlouhodobě velké problémy. Často utíkal z domu a třeba několik dní jsem o něm nic nevěděl. Hrál automaty a v bytě se mi ztrácely peníze. Když jsem se ho ptal, kde moje peníze jsou, neodpověděl mi,“ prozrazuje nakonec smutným hlasem. Rodiče šestadvacetiletého nešťastníka prý stále žijí, a to v ostravské části Dubině. Proč však posledních osm let před svou zdánlivě nepochopitelnou drastickou smrtí nebydlel u nich v Dubini, ale v Hlučíně, říct nechce.