Oslovuje proto všechny dárce a prosí je, ať se dostaví na její odběrová místa ve Slezské nemocnici nebo v Krnově a poskytli svou krev. „Prosím zdravé dárce vhodných krevních skupin o pomoc, která nám umožní pokrýt nároky, spojené s vyšší spotřebou krve v tomto období. Předem děkuji všem dárcům, kteří přijdou," uvádí ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

Přesnější informace dárci získají na telefonním čísle 800 800 127. Nemocnice své dárce krve a plazmy nejenom vyzývá, ale současně i motivuje. V červenci pro ně ve spolupráci s Rádiem Čas odstartovala soutěž, platnou od 10. července do 26. října, kterou podpořila zdravotní pojišťovna RBP a Moravskoslezský kraj.

Alkohol. Ilustrační foto.
Muž a žena na Opavsku zbili majitele obchodu. Nechtěl jim dát alkohol na dluh

Z dárců, kteří přijdou v uvedené době daroval krev nebo plazmu, budou zařazeni do losování. Každý měsíc mohou tři dárci krve a tři dárci plazmy, kteří zavítají na odběrová místa v opavské Slezské nemocnici i v krnovské nemocnici, získat dárkový balíček z lékárny v hodnotě 2 500 korun, obsahující produkty, vhodné pro dárce krve.

Dárky pro vylosované dárce jsou připravené.Dárky pro vylosované dárce jsou připravené.Zdroj: se svolením SNO

Výherci jsou vylosovaní vždy v prvním týdnu následujícího měsíce. První losování za červenec se uskutečnilo 2. srpna a n-line generátor náhodných čísel vybral tři dárce krve a tři dárce plazmy, kteří budou nemocnicí vyzváni k převzetí daru. „Blahopřeji vylosovaným dárcům a současně také děkuji všem dárcům, kteří v červenci na odběrová místa přišli,” vzkazuje ředitel Karel Siebert.