Prvním vánočním miminkem byl František. Ten se narodil jako páté dítko třicetileté mamince Kamile ze Štěpánkovic těsně před desátou hodinou ranní. Měřil 49 centimetrů a vážil 2,57 kilogramu. Druhým miminkem, které na Hod vánoční spatřilo světlo světa, byl rovněž chlapeček. Honzík se narodil před sedmnáctou hodinou, měřil 50 cm a vážil 3,4 kilogramu a je prvorozeným dítětem devětadvacetileté maminky z Opavy. Ani něžné pohlaví na sebe na Štědrý den nenechalo dlouho čekat. Holčička, které rodiče dali jméno Barborka, měřila 53 centimetrů a vážila 3,63 kilogramu.

Opavská porodnice letos zaznamenala rekordní počet porodů. Mediální zástupkyně nemocnice Eva Kijonková k tomu podotkla: „Slezská nemocnice zaznamenala za prvních šest měsíců letošního roku 737 porodů. Počet novorozenců se tak díky sedmi porodům dvojčátek vyšplhal na číslo 744. Podle Kijonkové je tento rekordní počet porodů srovnatelný s údaji z konce osmdesátých a počátku devadesátých let. „Letošní předpokládaný počet porodů se vyšplhá ke zhruba patnácti stům,“ dodala.

Opavská porodnice, která již v roce 2003 získala ocenění za podporu zdravého vývoje novorozenců a propagaci kojení titul Baby Friendly Hospital, je velmi oblíbená nejen mezi maminkami z Opavska. „Do nemocnice přijíždí rodit nejvíce maminky z Opavy a okolí, ale máme i maminky z Vítkovska, Bruntálska, Krnovska a také z Ostravska,“ uvedl primář gynekologicko- –porodnického oddělení Petr Herman.