Většina účastníků „pěkné procházky“, jak prohlídky se startem v 11 a 14 hodin někteří z přítomných nazvali, pocházela z Opavy a okolí. Našli se však i takoví, kteří za možností dozvědět se více o historických skvostech naší metropole museli urazit stovky kilometrů.

„Přijeli jsme až z Letohradu ve východních Čechách. Původním cílem naší návštěvy sice byla prohlídky muzea, ale když jsme se dozvěděli o této prohlídce, ani na chvíli jsme naváhali,“ vysvětlili Lukáš Král s Žanetou Filipovou s tím, že muzeum přijedou navštívit příště.

Trasa, kterou provázely studentky opavské Vyšší odborné školy cestovního ruchu Andrea Říčná a Veronika Hajduková, začala na Horním náměstí. Přes interiér kostela svatého Václava, Dolní náměstí, muzeum nebo památník slezkého barda Petra Bezruče se účastníci vrátili zpět před budovu magistrátu. Tady na ně čekalo překvapení v podobě výstupu na Hlásku.

„V kostele svatého Václava i na Hlásce jsem byl poprvé, takže jsem spokojený,“ uvedl zaměstnanec opavského katastrálního úřadu Radovan Šimíček.