Prostory v Hradecké ulici, které klubu zapůjčila Slezská univerzita, se od 16. září opět otevřou všem zájemcům o stolní hry, kterých rok od roku přibývá.

„Během minulé sezóny k nám chodilo okolo 30 lidí, což je za pět let naší existence nejvíce, a věříme tomu, že se můžeme stále rozrůstat," říká Jakub Šotola z klubu Pajdulák, který bude otevřen každou středu od 18 hodin.

Odměnou pro organizátory není pouze zvyšující se návštěvnost, ale také úspěchy hráčů, kteří klub navštěvují a reprezentují. Za zmínku stojí například dvě vítězství v moravskoslezské Lize deskových her, úspěchy na neoficálním mistrovství České republiky v deskových hrách a postup na turnaj Europe Masters v Essenu.

„Jedná se o neoficiální mistrovství Evropy a tým s názvem Pajďuláci se na něj kvalifikoval díky vítězství v prestižním turnaji s názvem 4pohár, který je považován za neoficiální mistrovství republiky," vysvětluje Jakub Šotola. Europe Masters se odehraje 10. října v rámci herního veletrhu Spiel a zúčastní se jej 34 týmů z celé Evropy.

Opavský klub Pajdulák bude zastupovat čtyřčlenný tým ve složení Martin Kozelský, Libor Pučok, Zdeněk Týn a Zuzana Týnová.

„Soutěžící dostali s několikaměsíčním předstihem informaci o tom, jaké hry v soutěži budou, a hráči si je tak museli zakoupit od pořadatelů a naučit se je," vysvětluje pravidla mistrovství Šotola. Podle pořadatelů jsou deskové a karetní hry možností, jak stimulovat a rozvíjet nejen logické myšlení, ale také postřeh, slovní zásobu nebo smysl pro fair play.

Petr Večeřa