To je i případ třicetiletého muže z obce na Opavsku. „Počasí mě samozřejmě štve. Když prší, nejdu většinou do práce a o to míň dostanu na výplatu,“ řekl. Jeho slova pak potvrzují také majitelé stavebních firem na Opavsku.

„Počasí nám hodně komplikuje práci. Když prší, nedá se pracovat. O zakázky nepřicházíme, ale prodlužuje se termín,“ uvedl například jednatel opavské společnosti Sortstav, s. r. o., Milan Zahradník. Jak zmínil, práci musejí dohánět o víkendech. Pokud je tedy lepší počasí.

Nakonec uvedl, že si stejně jako většina lidí přeje, ať už konečně přestane pršet. To, že déšť komplikuje stavbařům život i jejich práci, potvrdil také Boris Mičánek, který se věnuje stavební a obchodní činnosti.

„Problém je hlavně, když se rozjíždějí venkovní práce, tedy montážní práce, svářečské práce, hrubé stavby, fasády, no prostě vše, co se neodehrává pod střechou. Hlavně také zemní práce a úpravy terénu,“ vysvětlil Mičánek a doplnil, že zakázky se většinou protahují a odkládají po dohodě s investorem.

„To každý chápe. V dnešní době se nerozlišuje, jaký je den . Někdy je nutné jít do práce v neděli a třeba i na noční, ale za to počasí nemůže. Měsíc květen propršel každý den. Červen prý bude podobný,“ uzavřel.