Děti z opavského Dětského domova na Rybím trhu vánoční přání vlastnoručně namalovaly a samy si je v sobotu na větvičky stromku také zavěsí. Představitelé firem i občané, kteří chtějí těmto dětem zpříjemnit vánoční svátky radostí z vytoužených dárků, si mohou vybrat z celkem sedmatřiceti přání ta, která dětem mohou splnit. „Zájemci o tuto možnost, která kromě dětí udělá radost i jim, se nám už ozývají, ale hodně přání na svého Ježíška stále ještě čeká,“ říká organizátorka projektu a zaměstnankyně Deníku Hana Kurajská.

Vysněné vánoční dárky si obdarované děti rozbalí přímo pod vánočním stromkem v opavském dětském domově a není pochyb o tom, že jim udělají obrovskou radost. „Reakce lidí z Opavska i Ostravska na náš projekt Strom splněných přání nás skutečně mile překvapila,“ konstatuje Jana Kurajská s neskrývaným potěšením. Je důkazem toho, že ani v dnešní hektické době nemyslí lidé jen na své děti. Lhostejní nezůstávají ani k pocitu jiných. Je hodně potřebných dětí, kterým jejich rodiny přání splnit nemohou. Kromě tohoto projektu se v sobotu uskuteční ještě charitativní sbírka, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi dětský domov a opavskou organizaci Elim.

Další firmy i lidé z řad veřejnosti, kteří se do akce stále ještě chtějí zapojit, získají veškeré potřebné informace v sobotu na Dolním náměstí přímo ve stánku Deníku nebo kdykoliv na telefonním čísle 602 603 237. O projektu byly firmy i veřejnost informovány prostřednictvím letáků, Opavského a hlučínského deníku i Regionu.