Dětské dny se od sebe liší jak programově, tak daty, kdy je jednotlivá města naplánovala.

Do Hradce přijedou námořníci

Na program plný zábavy se děti z Hradce nad Moravicí mohou těšit už tuto sobotu v areálu fotbalového oddílu. Program v jednu hodinu odpoledne zahájí Kartičková hra, v rámci které se bude hledat poklad.

Následovat bude ukázka výcviku služebních psů, kouzelný karneval v námořnickém duchu, prezentace mateřské školy nebo ukázka tréninkové jednotky nadějných fotbalistů TJ Hradec nad Moravicí. Po dobu trvání akce si navíc děti můžou nechat namalovat obličej, zařádit si ve skákacích hradech nebo se svézt na kolotoči.

Budišov: skákací skluzavka i minimotorky

I v Budišově nad Budišovkou budou moct děti svůj den oslavit už tuto sobotu. Od půl třetí odpoledne ve zdejším autokempu na ně čeká skákací hrad, soutěže o ceny, tombola, kolo štěstí, cukrová vata, skákací skluzavka, bungee trampolína, minimotorky nebo projížďky na koních.

Ve Vítkově se bude chodit po laně

Vítkov je jediné město na Opavsku, kde se dětský den uskuteční v neděli 1. června. Junioři se mohou těšit na kolotoč, minikros, koně, klauna, skákací hrad, vystoupení tanečních kroužků, divadelní představení nebo na ukázku požárního útoku hasičů či chůzi po laně. Program odstartuje ve tři čtvrtě na dvě ve zdejším bývalém areálu TJ fotbalovým utkáním.

Příští víkend v Opavě

Opavské děti se dočkají oslav svého svátku v sobotu 7. června. Bohatý program město pro ně připravilo do Městských sadů, kde se mimo běžných průlezek objeví i nafukovací atrakce, kolotoče, kánoe a pramice. Na děti čeká spousta zábavných a kreativních soutěží nebo přehlídka armádní, policejní či hasičské techniky.

Zájemci ale mohou zhlédnout i zajímavá vystoupení folklorních souborů jako jsou Ďumbier z Liptovského Mikuláše, Mala Strzecha z Ratiboře, Jackové z Jablunkova, Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, ostravské Hlubinky, bolatické Burianky, Malé Bejatky ze Štítiny, opavský Úsměv, Cimbálová muzika ZUŠ a SVČ Opava. Vystoupení začínají od tři čtvrtě na dvě odpoledne.

Na juniory myslelo i Městské koupaliště, kdy ve sváteční den mají děti vstupné za pouhých třicet korun a zdarma mohou využít skákací hrad nebo aquazorbing.

Následující den je pro děti nachystaný program zase v Obecním domě. Od desíti hodin se mohou pustit Po stopách bizona, kdy musejí splnit indiánské úkoly, aby dostaly odměnu v pravém teepee.

V historické výstavní budově se zase mohou zúčastnit akce Hrajeme si ze zvířátky, v rámci které si zasoutěží, předvedou své dovednosti ve výtvarné dílně a zkusí si i malování na obličej. Na nejmladší mysleli i herci Slezského divadla v Opavě, kteří pro něj zahrají od sedmnácté hodiny na Horním náměstí představení O vlku a kůzlátkách.

„V případě deštivého počasí se venkovní soutěže a aktivity přesouvají na 14. června opět do Městských sadů v čase od 13 do 18 hodin. Divadelní představení se v dešti ruší. Program v muzeu, Domě umění a Obecním domě proběhne za každého počasí 8. června," dodává k programu tisková mluvčí Opavy Lada Dobrovolná.

V Hlučíně budou hledat pirátský poklad

Hlučínské děti čeká akce plná dobrodružství. V sobotu 7. června se všechny sejdou od patnácti hodin na nádvoří zámku, aby se vydaly hledat poklad piráta Slaďoura, který by se údajně měl skládat ze samých sladkostí.

Zúčastnění ale musí nejdříve splnit plno úkolů. Na diváky čekají i písničky, dvě mini pohádky, zábavná hra pexeso nebo diskotéka. Občerstvení bude zajištěno.