Osudného listopadového rána roku 1993 vyšel Veřmiřovský z věžového domu v Ostravě-Dubině, kde bydlel. Nasedl do vozidla značky Suzuki černé barvy a vydal se do Havířova na domluvenou schůzku. Netušil, že má na podvozku připevněnou trhavinu.

Techniku využitou při pátrání v Orlické přehradě dnes HBZS vystavuje na akcích pro veřejnost.
Sudy z Orlíku vytáhli báňští záchranáři z Ostravy. Takto vzpomínají na nález těl

Zřejmě ani nezaregistroval, že za ním postupně vyrazila dvě vozidla. V jednom seděl Šimek, v druhém jeho komplicové. Osádky měly vysílačky a průběh akce snímaly videokamerou. Ve frekventované Rudné ulici chtěl Šimek nálož odpálit. Nic se ale nestalo, zpod auta pouze vylétly jiskry. V případě exploze by podle znalců zemřel nejen Veřmiřovský, ale možná desítky lidí, a to už nemluvě o dalších následcích hromadných nehod.

Honička

Šimek po neúspěšném pokusu o výbuch sešlápl plynový pedál a Veřmiřovského dojel. Na tachometru měl více než sto kilometrů v hodině. Přes stažené okénko vzápětí zahájil palbu z pistole. Spoušť zmáčkl nejméně jedenáctkrát.

Populární kravařskou diskotéku Buly navštěvovali i známi sportovci.
Devadesátky: Buly Kravaře zastínilo i Ostravu. Pařily tu hvězdy v čele s Jágrem

Kulky zasáhly oběť do hlavy a hrudi. Veřmiřovský na místě zemřel, jeho vozidlo vzápětí sjelo a převrátilo se. Bouralo i Šimkovo auto. Zpět na silnici ho museli vytlačit jeho kumpáni, kteří vzápětí dorazili ve druhém voze. Pak všichni odjeli. V době, kdy se k místu sbíhali první lidé a dorazily také záchranné složky, se Šimek údajně vrátil a nálož se znovu snažil odpálit. Opět naštěstí neúspěšně. Následky by byly nedozírné. Experti uvedli, že šlo o velmi účinnou trhavinu, jež nevybuchla jen v důsledku technické závady.

Soud

Během hlavního líčení, které u Krajského soudu v Ostravě začalo v pondělí 23. ledna 1995, Šimek uvedl, že Veřmiřovského nezastřelil. Prý to udělal jeho spolujezdec, kterého však nikdo neviděl.

Balistické rozbory a další posudky tuto obhajobu vyloučily. Tajemný střelec by totiž musel řidiči sedět na klíně. Šimek se vyjádřil i k výbušnině, která měla být neškodná. Pod vůz ji namontoval pouze proto, aby měl lepší vyjednávací pozici ohledně splacení dluhu. Podle svého plánu chtěl podnikatelovo auto přimět k zastavení a domluvit se na vyřešení situace. Komplicům, kteří jeli za ním, dal videokameru, aby vše nahrávali. Měli ho také jistit, kdyby Veřmiřovský vytáhl zbraň.

Frýdlantské mosty, 20. ledna 2022.
Krvavé devadesátky: šachová partie s ostravským teroristou

Zda Veřmiřovský skutečně dlužil pronásledovateli peníze, není jasné. V některých kruzích se Veřmiřovskému říkalo Tunelář či Chodící smrt. Prý na něj mělo spadeno více lidí a pouze se čekalo, kdo jako první přistoupí k radikálnímu řešení…

Tresty

Krajský soud v Ostravě ve středu 8. února 1995 vynesl rozsudek. Šimkovi vyměřil třináct let žaláře. Jeho tři kumpáni, kteří mu různým způsobem pomáhali, dostali od dvou a půl do čtyř let vězení. Všichni se odvolali k Vrchnímu soudu v Olomouci, který v úterý 27. června 1995 verdikt u Šimka potvrdil v plném rozsahu, zbylým třem mužům tresty snížil o tři měsíce.

Pokusy

Policisté ze zásahové jednotky během vyšetřování prováděli pokusy, zda je vůbec možné v tak obrovské rychlosti ze souběžně jedoucího vozidla zasáhnout člověka. Mnozí tomu totiž nevěřili. Střelbu zkoušeli i příslušníci URNA (Útvar rychlého nasazení), kteří tuto modelovou situaci později zařadili do výcvikového plánu.