„Není pravda, že dnes mladí myslí jen na sebe. Když jim vysvětlíte pořádně, co se po nich chce, tak rádi pomohou a umí se vcítit. Je pěkné vidět, jak například kluci, kteří jsou normálně ve vyučování za borce, si tady s těmi dětmi hrají a pomáhají, kde můžou,“ pochvaluje si jedna ze spoluorganizátorek akce a učitelkana Mařádkově Silvie Lidmilová.

Spolupráci navázaly školy, když se potkala Silvie Lidmilová a vychovatelka ze školy Slezského odboje Pavla Apltauerová. Tím začaly i tradice vzájemného setkávání. „Během roku se konají celkem tři. Na jaře, na konci školního roku a ještě před Vánocemi,“ vysvětluje Pavla Apltauerová.

Kromě obou „duchovních matek“ projektu se na včerejší akci aktivně podílel také speciální pedagog ze školy Mařádkova Jiří Zdrálek a školu Slezského odboje reprezentovala ještě kantorka Jana Thielová. Ačkoli trvalo setkání jen pár hodin, pro děti ve věku mezi 5 a 10 lety, které musí žít s Downovým syndromem, autismem či jiným postižením, byly tyto chvíle vítaným zpestřením všedního dne.

Spolupráce obou škol má již více než osmiletou tradici.