Dříve než se však dostane ke slovu široce a dalece oblíbený mok, věnují organizátoři čas i dětem. Ukončení prázdnin pro nejmladší generaci začíná v sobotu už od desíti hodin. Mládež zde nalezne všeobecně spoustu her a vyžití.

Celý den se navíc mohou bavit imitátorským uměním známého herce a baviče Petra Martináka, který bude akci moderovat.

Od čtrnácti třiceti dojde konečně i na to, nač se bude těšit drtivá většina přítomných dospělých. Burčákové hody - dvě slova a tolik radosti v nich skrytých. Víno a burčák, které zde budou moci návštěvníci degustovat, dodá vinařství Vrbice.

Lahodné nápoje navíc mohou hosté prokládat dobrotami, jež se zrodí z útrob připraveného grilu. A protože u veselých oslav by bylo ticho nepřirozeným a nechtěným jevem, nesmí, a také nebudou zde chybět ani hudební doprovody. K poslechu i tanci tak zahraje například cimbálová muzika Sekeráše.

Pro ty, již preferují méně lidové styly, tu ale zahraje také modernější DJ Martin Zbytovský a přijde chvíle i pro Oldies party. Na celém programu a jeho vzniku se pochopitelně podílí mnoho lidí. Mezi hlavní organizátory ale patří zejména vinařství z Vrbic Mitoma, TJ Sokol Služovice a Sdružení místních maminek.

Ti všichni a mnoho dalších si dovolují pozvat všechny zájemce již tuto sobotu a slibují, že Burčákové hody budou rozhodně stát za to.

Tomáš Pustka