K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 12. září odpoledne ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice. Cyklistu, který tudy projížděl silnici a patrně chtěl odbočit na vedlejší cyklostezku, srazila dodávka a muž po pár minutách zemřel.

„Silnice byla po dobu vyšetřování nehody v obou směrech uzavřena, nyní je již průjezdná. K nehodě došlo na silnici I/57 na ulici Opavské. Dle předběžných informací cyklista (ročník 1968) jedoucí po ulici Mostní zřejmě nedal přednost v jízdě vozidlu Peugeot Boxer jedoucímu po hlavní komunikaci ve směru na Opavu a došlo ke střetu,“ doplnila Kateřina Kubzová z Policie ČR.

U řidiče (ročník 1992) byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Zjišťováním veškerých okolností nehody se zabývají opavští kriminalisté a dopravní policisté.

Na místo nehody vyslali krajští operátoři i lékařskou a zdravotnickou posádku z krnovské základny.

„Čtyřiapadesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, poskytování první pomoci zahájili svědkové události. Zasahující lékař zjistil, že u pacienta došlo k zástavě dechu i oběhu. Zjevná byla mnohočetná poranění, a to v oblasti trupu a končetin. Záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, ale ani za použití léků a přístrojové techniky se jim nepodařilo obnovit srdeční činnost. Lékař záchranné služby proto musel nakonec konstatovat smrt,“ upřesnil mluvčí krajských zdravotníků Lukáš Humpl.