Děti z mateřských a základních škol z Ostravska a Opavska v minulém roce připravily na 500 balíčků s dárky, které před Vánocemi putovaly za seniory a do charity. Projekt spustily jednatelka ostravské účetní firmy Michaela Mrázková a její kolegyně Petra Zarodňanská.

„Letošní rok se nám rozrostla spolupráce o další školy a instituce,“ uvedla patronka projektu Michaela Mrázková s tím, že se hlásí školy i jednotlivci, zájem projevili i další sponzoři.

Oddělení pro pacienty s covidem zase přibývá napříč celou republikou, Opavsko nevyjímaje.
Vývoj pandemie na Opavsku neslibuje zrovna příjemný závěr roku

„Smyslem akce je vytvořit balíčky, které naplníme pozornostmi a předáme do vybraných středisek pro občany, kteří bohužel nemohou trávit Vánoce se svými blízkými. Chtěly bychom všem už předem poděkovat za veškeré úsilí, které k přípravě balíčků věnují. Jsou to nejen děti, ale i jejich rodiče, pedagogové a naši přátelé a známí,“ dodala Petra Zarodňanská s tím, že stále je čas na to, aby se organizátorům přihlásili školy i jednotlivci, kteří by se projektu chtěli zúčastnit.

Do projektu se zapojilo hned několik základních a mateřských škol z Ostravska a Opavska. Stále se mohou přihlásit další.Do projektu se zapojilo hned několik základních a mateřských škol z Ostravska a Opavska. Stále se mohou přihlásit další.Zdroj: se souhlasem projektu Balíček pro radost

Obrázky i pohledy

Vloni děti malovaly obrázky, psaly dopisy a vyrobily i originální dárečky. Jejich rodiče mnohdy k balíčkům přidali také velmi krásné a hodnotné věci. Nechyběly ani sladkosti v podobě sušenek a čokolády. Děti také mohly seniorům přidat pohled se známkou. Od některých seniorů jim přišly dojemné odpovědi. „Milý Martine. Musím ti moc poděkovat. Máš dobré srdce, moc jsi mě potěšil. Přeji ti, abys byl v životě moc šťastný. Babička Jarmila.“ Pohlednice s tímto textem dorazila například do Základní školy Hlučín-Rovniny. Napsala ji osmaosmdesátiletá důchodkyně z ostravského zařízení pro seniory. Tímto způsobem se rozhodla poděkovat jednomu ze školáků, kteří se vloni před Vánocemi zapojili do akce Balíček pro radost.

Pokus o odchyt toulavého ovčáka v ostravské vilové čtvrti. V neděli 7. listopadu odpoledne se na domluveném místě sešly dvě desítky dobrovolníků.
Chyť ovčáka: Dobrovolníci v Ostravě se snaží svépomocí odchytit toulavého psa

„Letošní Balíčky pro radost budou rozdány mezi klienty dvou domovů pro seniory, tentokráte v Hlučíně a na Slezské Ostravě. Bude-li akce úspěšná jako loni, mohou se těšit opět také střediska Charity Ostrava,“ uzavřela Michaela Mrázková.

Kdo se zatím zapojil
Základní škola a Mateřská škola Ostrava-Svinov
Základní škola Hlučín-Rovniny
Základní škola a Mateřská škola Ostrava, Ostrčilova 10
Základní škola Kravaře-Kouty
Základní škola Kravaře
Základní škola v Kozmicích 
Základní škola Hlučín-Darkovičky
Základní škola a Mateřská škola Kyjovice