„Jako první se bude dělat původně druhá etapa. Ta začne v době prodlouženého víkendu o státních svátcích v červenci (5,. 6., a 7. 7.), kdy stavbaři opraví křižovatku u autobusového nádraží. V tomto období očekáváme významné dopravní komplikace, neboť křižovatka bude kompletně uzavřena,“ upozornil místostarosta Hlučína Václav Škvain s tím, že zbývající část průtahu bude opravována postupně ve třech etapách. Veškeré stavební práce by měly být hotové do konce srpna.

Jako poslední se podle místostarosty bude dělat původně první etapa od křižovatky se silnicí III/46611 (silnice na Cihelnu) po sjezd k areálu skládky společnosti SOMA Markvartovice. „Chtěl bych požádat všechny občany o trpělivost a shovívavost. Situace bude komplikovaná především v závěru července, kdy se bude konat Štěrkovna Open Music. Ale zhotovitel přislíbil maximální součinnost během právě tohoto kritického období. Na bezpečnost a plynulost provozu bude dohlížet městská policie. Přesto lze očekávat významné komplikace v provozu na naší hlavní dopravní tepně,“ uvedl Škvain. Omezení se dotknou i autobusové dopravy, o náhradním vedení linek se prozatím jedná.

Kompletní rekonstrukce bude probíhat v úseku dlouhém zhruba 2,5 kilometru. „Předmětem prací jsou opravy provozních škod, které vyvstaly v průběhu užívání komunikace a byly vyhodnoceny jako závady ohrožující bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ uvedli zástupci ŘSD. Jde mimo jiné o příčné a podélné trhliny, kaverny, hloubkovou korozi a mozaikové trhliny.