Stavbaři zprovoznili silnici, vedoucí z hlavního tahu mezi Opavou a Komárovem na jižní obchvat města a pro řidiče tím skončila mnohakilometrová nepříjemná objížďka. V platnosti nadále zůstává už jen pro nákladní vozy nad 3,5 tuny.

„Pro stavbu nové okružní křižovatky bylo nemožné dostat se z hlavní silnice na jižní obchvat. V tomto případě sice nejde o stavbu města nýbrž Ředitelství silnic a dálnic, ale podařilo se nám dojednat předčasný provoz tak, aby řidiči nemuseli používat objížďku přes město. Tím by se jim mělo citelně ulevit,“ konstatuje opavský primátor Tomáš Navrátil. Stavba byla zahájena v září.

Dokončený rondel má za úkol vyřešit letitý problém nebezpečného vyjíždění z jižního obchvatu na hlavní tah jedenáctky z Opavy přes Komárov do Ostravy. Stavební postup zkomplikovaly nedávné povodně, protože velká část stavby skončila dočasně pod vodou. Rondel je posunutý blíž k Opavě a povede z něj nová 417 metrů dlouhá silnice, která bude součástí jižního obchvat města. Jeho výstavba přišla Ředitelství silnic a dálnic jako investora na téměř sedmatřicet milionů korun bez DPH.