VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Také Opavsku se problémy s dopravou nevyhýbají

Opavsko /PŘEHLED DOPRAVNÍCH OMEZENÍ/ - Ještě měsíc se motoristé musejí v Opavě obejít bez průjezdu trasy u křižovatky ulice Kylešovická se silnicí I/57. V tomto místě je Kylešovická ulice kvůli přemostění železniční trati Opava - Hradec nad Moravicí pro potřeby jižního obchvatu oboustranně zavřená.

2.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Filip Vlček

Ulice Jánská a Bílovecká budou pro veřejnost zavřené až do poloviny prosince Do uzavřených úseků smějí vjíždět jen vozy Integrovaného záchranného systému, vozy dopravní obsluhy automobily pro stavbu. Úseky jsou stále řízené kyvadlově pomocí semaforů. Objízdná trasa vede ulicemi Bílovecká, Hlavní, Hradecká, Nádražní a zpátky na Jánskou.

Osobní a menší nákladní vozy mohou projet ulicemi Jánská, Březinova, Boženy Němcové, Gudrichova a zpět na ul. Bíloveckou.

Od 31. července do 10. srpna je v Opavě mezi ulicemi Kotršova a Boční zavřená Stará silnice. Důvodem je odvodnění vozovky a objížďka povede po místních silnicích a po Krnovské ulici.

Do poloviny srpna budou v Hradci nad Moravicí zavřené ulice Podolská a Zámecká, které dostávají nový povrch. Objízdná trasa vede pro osobní vozy místními silnicemi.

Silnice mezi Žimrovicemi, Domoradovicemi a Melčem bude do 10. listopadu pro rekonstrukční práce částečně uzavřená. Zhruba na přelomu září a října však dostane nový povrch a během těchto prací bude zcela neprůjezdná.

S omezeným provozem musejí řidiči až do 25. října počítat na opravovaných silnicích v úseku Opava -Kylešovice Raduň - Komárovské Chaloupky - Podvihov - Hlubočec. V jednotlivých etapách pak budou silnice úplně zavřené. První etapa počítá od 27. do 31. srpna s uzávěrou úseku Op. Kylešovice - Raduň a objížďka vede z Kylešovic směrem Chvalíkovice - Vršovice - Raduň.

Druhá etapa zavře od 31. srpna do 3. září úsek z Raduně na Komárovské Chaloupky a objížďka povede z Raduně do Komárova a do Komárovských Chaloupek. Třetí etapa zavře od 3. do 9. úsek z Podvihova „Na Nové" do Hlubočce s objížďkou přes Raduň do Vršovic, Jakubčovic a Hlubočce.

Autor: Jitka Hrušková

2.8.2012
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení