V Opavě budou mít do 10. září pro celkové rekonstrukce omezený provoz ulice Staňkova, Holečkova, Mařákova a Rybníky. Z důvodu opravy kanalizace jsou uzavřeny ulice Mlčochova a Pekařská, průjezdné by měly opět být 2. října.

Problémy mohou nastat také při projíždění Olomouckou, a to v úseku od křižovatky s Husovou po křižovatku se Sušilovou. Opravuje se zde totiž plynovod, práce by měly trvat do 30. září.

Rekonstrukce vodovodního řadu pak omezí provoz v ulici Husova, přesněji mezi Olomouckou a Bochenkovou. Pracovní ruch zde bude probíhat do 15. září a poté ještě od 1. do 26. října.

Pokud se však budou chtít řidiči dostat v termínu od 16. do 30. září přes Husovu na Bochenkovu z Olomoucké, budou mít smůlu. V této době zde totiž bude platit jednosměrný provoz. Objízdná trasa povede po ulicích Slezského odboje, Hany Kvapilové a Myslbekova.

Možné komplikace a zdržení čekají kvůli opravě povrchu vozovky na řidiče také v ulici Šeděnkova, a to až do 24. srpna. Následující den pak bude silnice zcela uzavřena. Ze stejného důvodu je ve stejném termínu omezen provoz i na Vaníčkově v Kylešovicích, 25. srpna bude také pro motoristy neprůjezdná.

„Nový povrch měl být letos položen také na Kolofíkově nábřeží v úseku od Fügnerovy po Ratibořskou. Realizace ale byla přesunuta až na příští rok,“ informoval vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavského magistrátu Rudolf Klein.

OPRAVOVANÉ BUDOU I DALŠÍ SILNICE V OKRESE

Do 16. srpna bude v omezeném dopravním provozu pokládána kanalizace v průtahu obce Loděnice. Vozidla nebudou mít až do 31. října přístup na silnici v úseku Háj ve Slezsku - Dolní Benešov, kde budou opravovány dva mosty.

Ve Lhotě pak uzavře silnici K Mlýnu u železničního přejezdu od 7. srpna do 20. září stavba opěrné zdi. Kvůli pracím na nových chodnících se řidičům může zkomplikovat i průjezd Jakubčovicemi, a to až do 30. září. Oprava propustku může zatížit dopravu v termínu od 26. srpna do 29. října v Hořejších Kunčicích a v Milostovicích.