Objížďka povede přes Horní Životice do Svobodných Heřmanic a pak na směr Košetice. Úsek mezi opavskými křižovatkami ulic Jaselská a Kasárenská omezí pro sondy k inženýrským sítím provoz do 31. srpna.

Ostravská ulice bude v průtahu Komárovem částečně uzavřena od vyústění Jižního obchvatu po křižovatku s ulicí U Černého mlýna od 1. července do 30. srpna.

Důvodem je výstavba stezky pro cyklisty a chodce. Během víkendů 27. a 28.srpna a 3. a 4. září bude pro umístění lávky přes vodoteč doprava zcela uzavřena a objížďka povede přes jižní obchvat směrem do Raduně a Komárova.

PROVOZ UZAVŘOU PRÁCE NA RONDELU A VIADUKTU

Křižovatka opavských ulic Krnovská a Vančurova bude od 20. do 21. srpna a ještě od 27. do 28. srpna pro veškerý provoz zcela uzavřena. První víkend bude v místě stavby montováno trolejové vedení a druhý víkend se uskuteční pokládka povrchu vozovky nového rondelu.

Stavební práce na opavském viaduktu uzavřou ve dnech 12. srpna od 23 hodin do 15. srpna do 4 hodin průjezd po Olomoucké ulici pro všechna vozidla včetně MHD a IZS.

Důvodem bude osazení nové koleje na mostní opěry. Stejná uzavírka bude použita ještě 9. září od 23 hodin do 12. září do 4 hodin pro odstranění stávajících kolejí a zbylé části původního viaduktu.

DLOUHODOBÉ UZÁVĚRY SILNIC

Silnice mezi Suchými Lazcemi a Přerovcem bude pro opravu silničního propustku částečně uzavřena do 30. září. Slavkovská ulice v Jaktaři je do 30. října zcela uzavřena za křižovatkou s ulicí Přemyslovců u mostu přes Jaktarku.

Objížďka je vedena po ulicích Přemyslovců, Šebelova a zpět na ulici Slavkovská.

Dopravní komplikace nastanou od 10. srpna do 2. prosince u kružberské přehrady, kdy bude silnice pro celkovou rekonstrukci koruny a návodního líce přehrady plně uzavřena.

Objížďka povede po silnici z Hořejších Kunčic do Nových Lublic a Kružberka směrem na Melč ze Starých Těchanovic do Svatoňovic a zpět na silnici II/442.