Po ní vznikne v místní části Kouty v blízkosti cyklostezky a přírodní rezervace Koutské plně funkční sportovní areál.

„V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele a pokud nedojde k nečekaným problémům, budou práce zahájeny během letošních prázdninových měsíců. Vysoutěžené náklady představují zhruba 14 milionů korun a dotační částku doplní do konečné ceny město ze svých prostředků.,“ říká místostarosta Martin Schwarz.

V areálu bude postavena zděná budova s venkovní terasou, v níž vznikne kromě šaten, sociálního zařízení, kuchyňky a klubovny pro jednotlivé sportovní i zájmové oddíly též nové zázemí pro sportovce a návštěvníky. Součástí vybavení bude prostor s technickým zařízením a sklad s mobilním vybavením.

„Dva tenisové kurty a fotbalové hřiště projdou revitalizací a přibude hřiště na plážový volejbal i nové herní prvky pro děti, venkovní posilovna a pětatřicet metrů dlouhá lanová dráha,“ přibližuje Martin Schwarz některé chystané novinky.

Sportovní areál Olšinky před renovací.Sportovní areál Olšinky před renovací.Zdroj: Město Kravaře

Opravené oplocení bude sloužit též jako protihluková bariéra a součástí projektu je nové parkoviště pro šestnáct vozidel s jedním bezbariérovým stáním.

Revitalizace sportovního areálu Olšinky bude prospěšná nejenom místním sportovcům, ale i návštěvníkům z řad místní i okolní veřejnosti.