„Pochopitelně chceme alej zachovat, je to památka, ale musíme být upřímní a přiznat si, že získat peníze pro obchvat bude složité," řekl starosta Radkova Petr Dubový.

Dobrá zpráva však přišla pro obyvatele Radkova z Ministerstva pro místní rozvoj. Karla Šlechtová totiž rozhodla o tom, že na projekt Mámo, Táto, Pojďme si hrát, který je úzce spjat s lipovou alejí, obdrží 400 tisíc korun, což pokryje většinu z nákladů, které byly vyčísleny na zhruba 603 tisíc korun.

„Mám z téhle informace velkou radost, i když je škoda, že dosáhnout na dotace je stále těžší. Často se mění pravidla pro jejich udělování a byrokracie s nimi spojená je také problém. V minulém roce jsme získali hned několik dotací a určitě bychom v tom rádi pokračovali pokud to bude jen trochu možné," konstatuje Petr Dubový.

Úspěch s žádostí o dotace však na ministerstvu slavily také další obce z Opavska. Na rekonstrukci víceúčelové haly ve Slavkově půjde rovných 600 tisíc korun. V Rohově zase vznikne nová dětská klubovna za 580 tisíc, přičemž z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova v roce 2016 dostane 400 tisíc.

Stejná částka poputuje také do Budišovic a Větřkovic. Jen o pár tisíc méně pak dostanou ve Strahovicích, kde zabodoval projekt s názvem Zahrada mateřské školy očima dětí.

Petr Večeřa