Do Hradce nad Moravicí zamířily během dvou dnů, a sice v pátek 16. a sobotu 17. srpna, tisícovky lidí. Na prostranství u tamního hotelu Belaria se totiž konal vyhlášený letní putovní festival Hrady CZ.

Festival tvoří především jeho návštěvníci, a tak jsme se několika z nich zeptali, jak se jim v Hradci nad Moravicí líbilo.

„Přijeli jsme až z Nymburka a zde to byla naše třetí zastávka v pořadí. Rozhodli jsme se s přáteli udělat si takovou tour po Moravě a Slezsku, protože zde máte mnoho krásných míst. Festival hodnotím velmi pozitivně především díky výběru interpretů, každý si najde toho svého. Nejvíce mne překvapilo uskupení Mydy Rabycad, to byla opravdu dobrá jízda,“ prohlásil nadšeně Lukáš Fuzek.

Hrady CZ 2019 v Hradci nad Moravicí.
OBRAZEM: Hrady CZ v plném proudu. První den okořenily Rybičky 48 nebo Anna K.

Někteří přijeli jen kvůli svému jedinému oblíbenci. „Jsme zde především kvůli Kryštofům, nevynechali jsme jediný jejich koncert,“ prozradila Lenka Votvová, jež si hlídala místo pod pódiem více než hodinu před začátkem koncertu její oblíbené kapely.

Vždy je co zlepšovat

„Prostředí je nádherné, nacházíme se tady v takovém údolíčku mezi lesy, nad námi vidíme krásný hradecký zámek, avšak zde mi i něco chybí, jsou to stany s možností sezení,“ povzdechl si pan Tomáš.

V pátek se brány návštěvníkům otevřely o půl čtvrté odpoledne a jako první se o hodinu později představila kapela Naděje, která vyhrála facebookovou talentovou soutěž.

Hrady CZ 2019 v Hradci nad Moravicí.
OBRAZEM: Druhý den Hradů CZ nabídl pop, punk, rap i tvrdý metal

„Dále návštěvníci mohli zhlédnout koncert kapel Sto zvířat, The Agony či Mydy Rabycad,“ prozradila Klára Bobková z tiskového servisu festivalu.

V devět hodin večer pak proběhlo tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Na velkém pódiu navíc vystoupil Michal Hrůza, česká metalová skupina Arakain, která přijela i se svou bývalou členkou Lucií Bílou, dále Anna K. nebo třeba skupina Rybičky 48.

Sobotní Hrady CZ nabídly pop, punk, rap i tvrdý metal. Návštěvníci se mohli těšit na kapelu Kryštof, která se na festival vrátila po šesti letech, dále na hudební skupiny Mirai, No Name, Jelen, Harlej, Dymytry, Marpo & Troublegang nebo Wohnout.

Ilustrační foto.
Je libo zmrzlinu? Hygiena odhalila několik pochybení

Show předvedla také metalová kapela Trautenberk nebo punkový Visací zámek. Diváky dále rozezpívali Kamil Střihavka & The Leaders!, Štěpán Urban a Elis Mraz. Ze svého vystoupení se z důvodu nemoci omluvila skupina PSH. Více na fotografiích objektivem autorky článku na webu Opavského a hlučínského deníku.