A protože dračí lodě jsou vlastně závodním nářadím, můžete se i vy zúčastnit tohoto neobvyklého klání. Je jedno, zda jste žáci základních či středních škol nebo učilišť, studenti univerzity, bydlíte v dětském domově, či máte zdravotní handicap.

Kategoriím mládeže bude určen sobotní závod. Dospělákům pak nedělní. Stačí dát dohromady dvacítku veslařů a jednoho bubeníka, připravit si název a odpovídající vlajku a přihlásit se na telefonu 731 773 465 nebo emailu edvard.volak@seznam.cz pořadateli Edovi Volákovi a třeba si s ním hned domluvit tréninkovou jízdu.

Vlastní závody se uskuteční o víkendu 19. a 20. června. Lodě a další, včetně zkušených kormidelníků dodá pořadatel, sílu a dobrý rytmus pádlování je třeba vzít vlastní.

„Závod je vhodný pro každého, jen u školní mládeže trvám na věku minimálně deseti let. Byl bych rád, kdyby své síly vzájemně změřily jak dětské posádky, tak třeba podnikové nebo klubové osádky,“ říká Eda Volák, pořadatel závodu dračích lodí v Opavě, kde se pojede na dráze dvě stě padesát metrů dlouhé.

Podrobnosti najdete na webu http://edavolak-vodak.cz/, inspiraci ze závodů třeba na http://www.komety.estranky.cz/. Vítězné posádky budou odměněny a mají možnost startovat na festivalu dračích lodí v Hranicích na Moravě, který se koná o týden později.