Naše redakce byla v kontaktu s několika lidmi z Heraltic nebo okolí, kteří potvrdili, že v obci nedaleko hranice opavského a bruntálského okresu, to v pondělí večer vypadalo jako na manévrech. Dorazil tam houf policistů a také záchranáři.

Na balkoně se odehrála bouřlivá roztržka mezi dvěma partnery. Muž měl nejprve prostřednictvím nože bodnout svou družku, pak jej nasměroval proti sobě a sám se zranil.

„Lidi to sledovali z oken, jak muž na balkóně bodá do přítelkyně,“ líčil naší redakci jeden z očitých svědků. Dle něj se útočník následně zabarikádoval v bytě a později musela zakročit i policejní zásahová jednotka, která muže zpacifikovala, oba aktéry roztržky zajistila a předala do péče lékařů.

Celou záležitost okomentovala i policie. „Vrchní komisař prvního oddělení moravskoslezské policie obvinil pětapadesátiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu, zločinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a přečinu výtržnictví,“ vyjmenoval komisař Richard Palát z oddělení tisku a prevence kanceláře krajského policejního ředitelství.

Roman SKuhravý.
Roman Skuhravý nečekaně v Opavě končí, jeho místo zaujme Ivan Kopecký

„Bodnořezným nástrojem zde způsobil šestatřicetileté ženě zranění, které ji bezprostředně ohrožovalo na životě. Muž byl policií na místě zadržen. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy pro následné zkoumání znalců. Prověřují také motiv a veškeré okolnosti spáchání skutku. V letošním roce se jedná o sedmý skutek zvlášť závažného zločinu vraždy případně vraždy ve stádiu pokusu a u všech je znám pachatel,“ charakterizoval způsob útoku Palát.

O tom, proč napětí mezi dvojicí vyeskalovalo do takových rozměrů, se v současnosti spekuluje. Podle jedné z verzí byl na vině neuhrazený dluh za drogy vůči napadené. Naše redakce hovořila i s dalším občanem Heraltic, který chtěl zůstat v anonymitě.

„Že k něčemu takovému dojde, se zrovna v jejich případě nedivím. Měli mezi sebou napjatý vztah, v němž docházelo údajně i k fyzickým roztržkám. Byla to u nich zkrátka taková „Itálie“. Oba navíc holdovali alkoholu. Ten měl hrát roli i v inkriminovaný večer,“ popisoval.

Vrtulník záchranářů. Ilustrační foto.
Muž ve Štěpánkovicích spadl ze žebříku, letěl pro něj vrtulník

Panelový dům se ve Velkých Heralticích nachází poblíž Zahradní ulice. Vzhledem k tomu, že v této lokalitě jsou paneláky blízko sebe, drama na balkoně sledovala spousta diváků.

„V obci to je teď téma číslo jedna. Přece jenom na takové manévry nejsou Velké Heraltice zvyklé. Zvlášť okolo osmé hodiny večer. Přijela sem i zásahovka, halogenem se nasvěcovala okna daného bytu a policisté pak museli jít i dovnitř,“ doplnil zdroj Deníku.