Naší redakci to včera potvrdil Tomáš Oborný, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kam byl čtyřiašedesátiletý muž transportován. „Nic závažnějšího se u pacienta nezjistilo. Zůstává u nás víceméně z preventivních důvodů,“ poznamenal Oborný.

K celému incidentu došlo při dojení, kdy zvíře muže nabralo hlavou a rohy a odhodilo.

„Pacient zůstal při vědomí, utrpěl však poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Posádky mu poskytly potřebnou péči, podaly léky tlumící bolest a připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení. Letečtí záchranáři jej pak šetrně přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl k případu tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Přestože zranění způsobená zvířaty nejsou na Opavsku na denním pořádku, je bezesporu na místě vždy myslet na své bezpečí.

„Z posledních let si vybavuji myslivce zraněného postřeleným divočákem, pak chovatele, kterého nabral na paroží a usmrtil chovný jelen na Kružberku v oboře a chovatele, jehož těžce zranil býk v Mikolajicích,“ zavzpomínal na některé z případů Humpl.

„Jinak jsou několikrát ročně různá kopnutí koněm a pády z nich, především u sportovních aktivit na jízdárnách,“ uzavřel.