Hlídka byla na místě téměř okamžitě, protože se právě nacházela nedaleko odtud. Jak policisté zjistili, žena z Opavska přijela do města sama se svým dítětem, ale když vystoupila z vozu, zjistila, že jí klíče od zapalování a od dveří vypadly uvnitř auta mezi sedadla.

„Dveře pak neopatrností zavřela a shodou nešťastných náhod po náhodném zabouchnutí dveří s největší pravděpodobností došlo k technické závadě na centrálním zamykání a automobil již nešel otevřít. Okna i dveře vozu tak byly uzavřené a uzamčené a uvnitř zůstalo její dítě. Vzhledem k vysoké okolní teplotě okolo třiceti stupňů Celsia, nemožnosti se do automobilu dostat a s ohledem na pláč tříměsíčního kojence si žena nevěděla rady, naštěstí u sebe měla mobilní telefon, a proto se velmi správně rozhodla zavolat na linku 158,“ popisuje mluvčí opavské policie René Černohorský.

Policisté ihned přistoupili k zákroku. „Ten spočíval v použití teleskopického obušku k rozbití skleněné výplně okna předních dveří řidiče a k vytažení dítěte z dětské autosedačky na zadním sedadle za spolujezdcem. Dítě bylo následně nezraněné předáno své matce,“ pokračuje mluvčí. Na místo přijeli i hasiči, kteří policistům pomáhali a poté ze silnice uklidili rozbité sklo.

„Škoda na skleněné výplni okna dveří vozu je podle majitelky auta zanedbatelná s ohledem na záchranu života a zdraví jejího dítěte,“ dodává k události se šťastným koncem, ke které došlo v Opavě ve čtvrtek 29. července odpoledne.