Návrh na tento způsob prodeje předložil v úterý na zastupitelstvu náměstek primátora Jaroslav Horák (ČSSD) (viz Opavský a hlučínský deník 16. prosince 2008).

Jaký postup se dá v této věci očekávat? „Postup ve věci veřejné dražby by mohl být následující. V lednu by se měla sejít rada města a vybrat dražebníka, ten schválí dražební vyhlášku, kterou následně musí schválit rada. Vyhláška pak bude měsíc viset na centrální adrese a na úřední desce města a teprve potom může dojít k samotné dražbě,“ uvedl mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

A co na to říkají dva zájemci o toto parkoviště: Miloslav Pouba a Alois Hadamczik? Zúčastní se dražby?

Opavský podnikatel Miloslav Pouba rozhodnut ještě není. „Velmi uvažuji o tom, co ve věci dál podniknu, a zatím k tomu mám čas. O tom, jestli se dražby zúčastním, nebo ne, stále nejsem pevně rozhodnutý. Mrzí mě, že vedení statutárního města Opavy, na rozdíl od jiných měst, nepodporuje v první řadě vlastní podnikatele.

Také se mě osobně dotkly řeči primátorova náměstka Jaroslava Horáka o nějakých tlacích. O parkovišti jsem s vedením města pochopitelně jednal, ale nikdy jsem na nikoho žádné tlaky nevyvíjel,“ řekl Pouba.

Ani podnikatel a známý hokejový trenér Alois Hadamczik podle svého předvčerejšího tvrzení neví, zda do dražby půjde. „Jsem znechucen a zklamán z toho, že se vypíše soutěž a pak se devalvuje. Byl jsem jejím vítězem. Tři měsíce to viselo na tabuli, a ani zmínka o dorovnání. Nic zlého jsem neudělal, ale jsem skloňován ve všech médiích. Já imá rodina se cítíme poškozeni, přitom já už jsem v životě něco dokázal,“ zareagoval Hadamczik.

Jednání zastupitelů považuje za nejasné a chaotické. „Zastupitelé by se měli zamyslet sami nad sebou. Mění pravidla v průběhu hry. Tím se stávají nedůvěryhodnými pro občany, kteří je volili.“

(azu, mif, jih)