To, že spousta Opavanů na něho pohlíží skepticky, ví. „Někteří lidé mi dnes vrací, že jsem v minulosti byl, jaký jsem byl. Je to ovšem životní etapa, kterou mám již dávno za sebou, a ze které jsem se poučil,“ říká na svou obhajobu.

„Stejně jako naprostá většina lidí jsem dozrál, urovnal si život a seřadil si v něm hodnoty. Mezi ty teď především patří chránit rodinu a naučit i ostatní, jak se proti násilí bránit,“ uvádí.

V tajích sebeobrany není žádným nováčkem. Bojová umění se učil už od osmi let, kdy začal s judem. Po-té chvíli dělal kung-fu a džiu-džitsu (japonská sebeobrana), ale nejvíce asi zakotvil v seitedu, které už provozuje dlouhých sedmnáct let. V tomto stylu bojového umění dosáhl mistrovského stupně a dnes se může pyšnit černým pásem.

Od roku 2006 si přibral do svého repertoáru krav magu, což je způsob izraelské sebeobrany při útoku zblízka. „Tím, že jsem dělal několik let vyhazovače, mi došlo, jak je důležité právě útokům z bezprostřední blízkosti předcházet, popřípadě, jak na ně reagovat. Také jsem měl poprvé možnost si všimnout, kolik je tady v Opavě nebezpečných individuí a kolik je lidí, co se jim neumí bránit,“ uvádí jeden z důvodů, proč se rozhodl stát se instruktorem krav magy a zavést kurzy pro veřejnost.

A to nejen pro muže, ale také pro ženy a děti. Své pole působnosti rozšířil také do škol. V členské základně je v současné době už 20 dětí, 15 žen a zhruba 40 mužů. Nové členy stále nabírají.

A jaký je jeho sen do budoucna? „Moc bych si přál, aby se výuka sebeobrany dostala do osnov základních i středních škol v rámci tělesné výchovy. Až totiž děti opustí zdi budovy, na ulici jim bude mnohem víc užitečná znalost sebeobrany než ovládání výmyku,“ uzavírá.

Glos také založil webové stránky www.wabc.eu. Zde nejen nabízí své kurzy, ale také radí ohledně všeho, co se týče sebeobrany a zdravé výživy.