„Vůbec o tom nevím. Kdybych měla stavět rodinný dům, určitě bych si nevybrala pozemek vedle drůbežárny,“ řekla pětačtyřicetiletá Hana z Kylešovic. Ani pětadvacetiletá žena, která v Kylešovicích bydlí od narození, nic netušila. „Myslím si, že o tom v Kylešovicích téměř nikdo neví. Já osobně bych si tam dům nepostavila. Je to z ruky a zapáchající drůbežárna tomu nepřidá. Podle mě to není atraktivní lokalita pro život,“ uvedla žena.

Informován nebyl ani Otto Staněk z Kylešovic. „Myslím si, že parcel pro výstavbu je pořád nedostatek, takže s výstavbou souhlasím,“ zmínil Otto Staněk. O výstavbě nevěděla dokonce ani čtyřiadvacetiletá žena, která bydlí nedaleko zakázaného pásma. Proti výstavbě je také vedení drůbežárny Zempro. Obává se totiž problémů s budoucími majiteli domů, kteří by mohli usilovat o uzavření drůbežárny. Ti se sice zavazují, že si do budoucna na zápach stěžovat nebudou, vedení Zempra tomu ale příliš nevěří. „Opavský magistrát nás požádal o povolení výjimky k výstavbě, což jsme opět zamítli. Nejspíš to ale budou zase ignorovat,“ komentoval ředitel Zempra Jan Kamýček s tím, že rovněž lidé z ministerstva životního prostředí nad počínáním opavské radnice kroutí hlavou.

Tiskový mluvčí magistrátu Jan Šindler se brání tím , že stavební úřad nikomu bydlení v tomto pásmu nenabízí. „Vlastníci pozemků zde chtějí stavět, a to i s vědomím toho, že jde o ochranné pásmo,“ podotkl Jan Šindler a dodal: „Stavební úřad povoluje výstavbu rodinných domů v této oblasti pouze za předpokladu, že žadatelé získají rozhodnutí o výjimce.“ Jeho vyjádření si však odporuje se skutečností. Staví se totiž dál, a to i přesto, že Zempro je trvale proti.