Rozhodla o tom uplynulé úterý rada města na svém zasedání. „Původní navýšení poplatků za služby jsme dřív již schválili. Poplatek se měl zvýšit od září 2007 ze stávajících 340 korun asi trojnásobně. Na posledním zasedání rady jsme usnesení revokovali a toto zvýšení zatím odložili až na leden 2008. Důvodem je probíhající šetření, zda opravdu lidé platí i za prostory, které nevyužívají. Ve starším penzionu na ulici Vrchní také zatím všude nejsou měřiče tepla a vodoměry, takže jsme přistoupili k jejich instalaci,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Horák (ČSSD).

Podle slov ředitele Domova– –Penzionu pro důchodce Tomáše Bartoše platí v současné době nájemníci regulované nájemné ve výši 21,51 koruny za metr čtvereční.

„Se zvýšením nájmu počítáme v souladu se zákonem od 1. ledna 2008, ale přesná částka mi není zatím známa,“ uvedl Bartoš.

„Naši ubytovaní platí dále zálohy na teplo, vodné a stočné a poplatky za služby. Ve službách je zahrnut úklid penzionu a údržba. Stojíme před problémem, že služby jsou pro penzion a tím pro město, jako zřizovatele, ztrátové. Buď tedy tuto ztrátu bude město dotovat, nebo poplatky za služby zvýšíme. Město dle mého názoru nechce přispívat na něco, na co přispívá stát. Obyvatelé si však budou moci sáhnout na různé druhy příspěvků. Každopádně poplatek za služby, který činil 340 korun na osobu, zůstává až do konce roku 2007 beze změny,“ doplnil Tomáš Bartoš.