Z celkem dvanácti zaslaných Nápadů pro Opavu, jak vylepšit své město, poslali hlasující Opavané od 9. do 17. června na první místo workoutové hřiště u ulice Purkyňova a na druhé pozici se umístilo streetballové hřiště v Městských sadech.

Vítězné workoutové hřiště vyroste na ploše o rozměrech 10 x 20 čtverečních metrů, která původně sloužila jako hřiště pro volejbal a v současnosti není využívaná. Cílem záměru je vybudovat na ní specializované workoutové hřiště o velikosti devadesáti čtverečních metrů. Navrženo bude tak, aby mohlo mít až dvacet uživatelů, což umožní maximální využití celého prostoru. Současně bude mít též dostatečný prostor pro zajištění bezpečnosti přítomných hráčů.

Na druhém místě skončilo streetballové hřiště, které počítá s vybudováním venkovního basketbalového hřiště pro veřejnost v areálu Městských sadů. Případně by mohlo být i zpestřením pro účastníky letního basketbalového kempu nebo při vybraných basketbalových utkáních v době, kdy v okolí Sportovní haly probíhá doprovodný program a soutěže pro děti.

K dalším nápadům, které se však už realizace nedočkají, patřilo hřiště na petanque v Kylešovicích, Andělská křídla na Stříbrném jezeru ve formě informačních tabulí o správném krmení přítomných kachen a labutí, volnočasová plocha ve vnitrobloku Hradecká pro děti i dospělé. Následovaly projekt Integrace III - houpačka o rozšíření integračního hřiště v Dostojevského ulici, Vítejte v Opavě, zabývajícím se zvelebením jaktařské kapličky, stojící při vjezdu do města, venkovní šachy v lokalitě sadů Svobody, rozšíření dětského hřiště v Kateřinkách, indukční smyčka pro nedoslýchavé, umístěná ve Slezském divadle a na Hlásce, či herní psí park s oplocením, odpočinkovou zónou a prvky k výcviku i hře. Posledním návrhem bylo edukační a workoutové hřiště v Suchých Lazcích.