Lukáš chodí do zpěvu již od druhé třídy. Získal řadu ocenění a účastnil se pěveckých soutěží (např. Opavský skřivánek, Podhorský čtyřlístek). A to vše pod vedením své učitelky zpěvu Zuzany Machurové ze Základní umělecké školy Václava Kálika.

„Do SuperStar jsem se přihlásil po domluvě s paní učitelkou. Letos poprvé splňuji věkovou hranici pro přihlášení,“ prozradil Lukáš.

Pod vedením paní učitelky Machurové začal pilovat zpěv také Honza. „Já jsem si nevěřil a samotného by mne nenapadlo přihlásit se,“ podotkl Honza. Kluci vyplnili formulář na internetu a o jednom prosincovém víkendu vyrazili na konkurz do Brna. Vše ovšem mohlo být úplně jinak. Lukáš byl nachlazený, a tak se rozhodl jet Honzu pouze doprovodit.

Oba dorazili na výstaviště, kde se v sobotu sešlo asi 2 500 soutěžících. Lukáš se nakonec nechal přesvědčit od samotného Leoše Mareše a na předcastingu se alespoň pokusil zazpívat. Jak se ukázalo, dobře udělal. Postoupil do nedělního kola. Stejný úspěch čekal také Honzu. A tak se v neděli oba postavili před hvězdnou porotu – Pal’a Haberu, Gábinu Osvaldovou, Rytmuse a Helenu Zeťovou.

I tuto porotu se jim podařilo přesvědčit o svém talentu a ocitli se mezi dvaceti pěti úspěšnými, kteří postoupili do divadla v Praze. Z takového množství účastníků je to rozhodně velký úspěch.

„Bylo to docela náročné. V sobotu jsme k výstavišti dorazili o půl osmé a dovnitř pro pořadové číslo jsme se dostali až v 11 hodin. V neděli zpíval Honza v deset ráno a já až o půl osmé večer. Byly to nervy, ale všichni spolusoutěžící byli fajn a kamarádští. Panovala tam super atmosféra,“ řekl s úsměvem Lukáš.

A jaké písničky si kluci vybrali? Lukáš si pro porotu připravil dvě písničky od Tomáše Kluse – Marie a Do nebe, a písničku od Marka Ztraceného Inspirace. Honza zabodoval s písničkou Ztrácíš od Marka Ztraceného a s písničkou Can you feel the love tonight od Eltona Johna.

Teď už jen můžeme sledovat soutěž a držet klukům palce v Praze.

Jana Schreierová