Pro svou další činnost získala Siesta zázemí na scéně Loutkového divadla v Opavě, kde zahájila divadelní působení hrou Mrazík. Je tomu už dvacet let. Z původní filmové předlohy ponechal soubor jen název a celou inscenaci pojal jako hold ženské kráse a oslavě jara. Jeho členové v podobném duchu zpracovali i další parafráze na známá filmová díla, je jich už celkem devatenáct. V roce 2005 to byl Limonádový Joe, o rok později Slunce, seno a o Trošku více a pak následovaly další.

Každoročně připravuje devatenáctičlenný opavský amatérský soubor Siesta jednu inscenaci, kterou těší své příznivce. V posledních letech se jednalo o tituly Halit či nehalit, toť věčná otázka, V odstínech šedi, aneb 50x a dost!!!, Zítřek je už dnes, ale stane se až zítra, Běda vám, jestli nám to nepůjde, drahouškové nebo Jak profesor k titulu přišel aneb Student má taky srdce.

Každé představení bývá vyprodáno, souboru tleskají i návštěvníci kulturních domů v okolí.

Ke dvacetiletému výročí nastudoval soubor Siesta inscenaci s názvem Peklem se ti odměním aneb Špatnou cestou k dobru. Pohádkový příběh je na motivy oblíbené české pohádky S čerty nejsou žerty a je určený pro dospělé diváky. Soubor uvedl hru ve Slezském divadle. Stalo se tak v neděli 21. dubna v 19 hodin a hlediště opavského divadla s ní zcela vyprodal. Derniéru bude inscenace mít dnes, ve čtvrtek 25. dubna ve stejný čas, ale v Loutkovém divadle.

Jde o úspěch, který je pro opavský amatérský soubor velkou odměnou za jeho aktivity, ale také výzvou do budoucna.